Avangarde Banyolar içi Mobilyalar

Avangarde Banyolar içi Mobilyalar

Banyo mobilyaları arasında farklı bir isim ile anılan avangarde banyo mobilyası son yıllarda rağbet gören banyo mobilyalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak avangarde kelimesinin 3 farklı şekilde söylendiğini belirtmek gerekir. Bunlardan biri avangarde diğeri avangart ve avant-garde olmaktadır. Her biri de aynı anlamı ifade etmektedir.

klasik banyo modelleri
Boğaz klasik banyo

Avangard Mobilya Nedir?

Avan-garde kelimesi has olarak avant-garde haliyle kullanılan ve Türkçe’ye Fransızca’dan geçen bir kelime olup anlamı yenilikçi ve öncü olarak değer bulmaktadır. Ülkemizde ise bu kelime çoğunlukla avangard olarak kullanılır. Avangard kelimesi mobilyanın önüne geldiğinde klasik mobilyada yenilikçi akım olarak anlam bulur.

klasik banyo tasarımları
Artemis klasik banyo

Avangard Banyo Mobilya Özellikleri Nelerdir?

  • Modern çizgilerle kendini ön plana çıkaran
  • Klasik mobilyaya göre daha da sadeleştirilen
  • Oyma oranının azaltıldığı
  • Parlaklığın arttırıldığı
  • En çok beyaz rengin kullanıldığı

Klasik mobilyada yeni bir akım olarak beğenilere sunulan ve sıklıkla tercih edilen mobilya modelidir. Avangard mobilya özellikleri maddelenen unsurların dışında üretim açısından da kolaylık sunmakta ve neticede klasik mobilyaya oranla daha hızlı bir üretim imkanı sağlamaktadır. Bunun en önemli kaynağı ise detaylarının az oluşudur.

Malzeme bakımından da klasik mobilyaya oranla daha hafif malzemelerin kullanıldığı bilgisine rastlanılır. Kumaş türleri bakımından geniş bir yelpazeye sahip olduğu görülür. Modern kumaşlardan Osmanlı zamanında kullanılan kumaşlara kadar çok çeşitli kumaş özelliği sunar. Buradan da anlaşılacağı üzere avangard mobilyaların her zevke uygun olduğu kanısına varılabilir.

klasik banyo modelleri
Patara klasik banyo

Avangard Banyolar

  • Sade
  • Şık
  • Az detay
  • Mobilyada beyaz renk

arayanlar için son derece beğeni imkanı sunan avangard banyolar her zevke hitap edebilen çeşit açısından çoğunluğu ile dikkat çeken mobilyalar olarak karşımıza çıkıyor. Banyo mobilyalarının klasik olmasını isteyen fakat yoğun detaylardan rahatsızlık duyan kişilerin başvurabileceği avangarde banyo mobilyaları güzellikleri ile banyoların hem klasik hem de sade görünmelerini sağlıyor. Bununla birlikte mobilya malzemesinin hafif olması mobilyaların da daha hafif olmasına olanak sunuyor. Dolayısıyla kullanıcılara hafiflikleri yönünden büyük bir avantaj sunuyorlar. Diğer yandan detaylarının az olması temizliklerinin  kolay olması açısından dikkat çekiyor.

Share this post

Post Comment