Rusya Klasik Mobilya Örnekleri

Rusya Klasik Mobilya Örnekleri

Her insanın için de ilk hedef konut sahibi olmak ama konut sahibi olurkende satın alma kararları, fiyat ve yer kadar, projedeki örnek dairelerinin iç mimarileri ve döşenmesi de çok etkili olduğunu söylenebilir. Evi satın alacak kişi daire dekorasyonunu, hayallindeki evi alacak kişiye sunabilmek açısından çok önemlidir. Rusya da kullanılan klasik mobilya dekorasyon müşterilerinin özel talepleri doğrultusunda yapılmaktadır

Birçok mobilya dekorasyoncu bu konudaki tecrübelerini, bilgi birikimi, mimari çözüm ile birleştirerek, hem yurt içindeki, yurt dışındaki konut projeleri için de dekorasyon çözümleri sunabiliyor. Rusya’nın başkenti Moskova’daki konut projesinin farklı tipteki örnek dairelerini beyaz eşyaları dışında tüm detaylarıyla dekore eden, en büyük gösterişi ise klasik mobilya dekorasyon olduğu görülmüştür.

rusya klasik mobilya

rus klasik mobilya fikirleri

Yapılan çalışmalarda özellikle Rusya’da kullanılmış mobilya dekorasyon klasik eşyaların çok daha fazla alıcısı olduğu ve çok satıldığı gözlemlenmiştir. Beğenilen klasik mobilyalar için Rusların özel talepleri için de özel üretim yapılabilmektedir.Klasik mobilyada genellikle gürgen ağacının kullanılır. Bunun nedenini ise: Klasikte mobilya yapımında kullanılan malzeme ağaç olarak genellikle gürgen ağacı olup mobilyada gürgen ağacının işlemesi daha kolay ve çabuk şekil almasıdır. Ceviz ağacı ve meşe ağacı mobilya yapımı için sert bir ağaç olduğu için pek tercih edilmez.

Ağaçlar kesildikten hemen sonra ki zamanda 3 ay gibi havuzda bekletilir. 3 ayın bitiminden sonra fırına verilir ve ızgaraya alınır. İşleme aşaması için 1 sene beklettikten sonra başlanır. Modern mobilyada işlem tabaka sunta kesilir bantların yapıştırıl boyanarak ve müşterisine teslim edilir. Bu esnada dikkat edilecek nokta ise boyama işleminde sıra klasik mobilyanın kendine has rengi vardır, natürel olmasıdır.İşte bu ayrıntıları olursa içiniz rahat olsun çünkü ;sizle yaşlanır o dikkatle aldığınız mobilya. Kullanılan boya su bazlı boya ise mobilyanın içerisine işleyerek, rutubette, neme, çürümeye karşı dayanaklı olacaktır. Rusya klasik modeller zengin görselleri ile ön planda yer almaktadır. Bu sayede evinizde istediğiniz havayı kolayca yakalayabilirsiniz. Ayrıca zengin görselleri ile de istediğiniz dekorasyon tarzını da deneyebilirsiniz. Klasik modellerin sağlam iskelet yapısı bulunmaktadır. Bu sayede uzun süreli kullanım için de uygunluk taşır. Üzerindeki işlemelerde farklı bir hava katmaktadır. Sizde tercihiniz bu modellerden yana yapabilirsiniz.

klasik mobilya takımları

Klasik mobilya bir diğer detay ise ilk akla gelen kadife olmasıdır. Tafta klasik mobilya da çok canlı ve şık gözükür ama kullanışlı olmadığı için pek tercih edilmemelidir.Diğer bütün kumaşlar da leke tutar. Kumaşın üstünde ki polyester ile lekeyi sildiğiniz zaman altta çamur gibi kumaşın üstünde lekeli gibi kalır. Bu nedenle kadife ile klasik model  mobilya dekorasyon birbirini tamamlayıcı özelliğe sahiptir en çok müşteriler bu özelliğini bildiği için tercih edilir. Evinizde farklı

rusya klasik mobilya çeşitleri

Share this post

Post Comment