Oymalı Klasik Mobilyada En güzel Tasarımlar

Oymalı Klasik Mobilyada En güzel Tasarımlar

Mobilya, her evin vazgeçilmez ve bir o kadar da sahibinin ruhunu ve karakterini yansıtan olmazsa olmaz aksesuarıdır. Eskiden çok fazla olmayan mobilya çeşitleri şu an ahşap yerine mdf malzemenin ön plana çıkması ve seri imalata geçilmesi ile bugün başdöndüren düzeye ulaşmıştır. Her tarzda, renkte ve türde kişinin isteğine göre kumaşından görüntüsüne dek şekillendirilebilen mobilya, alıcısına çok farklı seçenekler sunmaktadır

İnsanın hangisini alacağına karar veremediği bir döneme girmiş olan mobilya, günden güne kendini sürekli geliştirmeye devam etmektedir. Zamansız mobilya olarak da adlandırılan klasik mobilya, hem şıklığın hem de eski zamanların ihtişamını yansıtan zarafeti ile pek çok mobilya mağazasında karşımıza çıkmaktadır. Lüks bir dekorasyona sahip olmak isteyenler oymalı klasik mobilyayı tercih etmektedir. Oymalı mobilya da klasik  tarz daha çok Osmanlı zamanında öne çıkmıştır ve eski dönemin o gösterişini tüm çekiciliği ile yansıtan bir güzelliğe sahiptir. Oymalı mobilya el becerisini ve el işini de içerdiğinden fiyat olarak diğer düz ve sade tarzlara göre doğal olarak biraz daha yüksektir. Oymalı klasik mobilyada öne çıkan işlemeler ve altın yaldız ağırlıklı süslemeler odaya seçkin bir görüntü katmaktadır.

oymalı klasik aksesuarları

İhtişamın yansıtıldığı oymalı klasik  mobilya modelleri asla klişeleşmeyen ve her dönem pek çok insanın tercih edeceği türden mobilyalardan oluşmaktadır. Her ne kadar günümüzde daha çok gözü yormayan sade modeller tercih ediliyor olsa da yaşam alanlarında farkı yakalamak ve yalnızca rahatlığa değil, göze zevkine de hitap etmek isteyenler için  klasik  oymalı mobilya modelleri bugün de mağazalarda müşterisinin beğenisine sunulmaya devam etmektedir. Bugün konforun ön planda olması tarz sahibi olanları etkilememekle beraber ruhunu dışa vurup yansıtmak isteyenler için oymalı mobilya modelleri alıcılarını beklemektedir.

Evin kalbi olan mobilya, evi yansıttığı gibi ev sahibini de yansıtmaktadır.

Oymalı yemek odası

Bu görüşten hareketle her dönemde farklı model ve tasarımlarla öne çıkan oymalı klasik mobilyalar günümüzde de modern ile klasiğin birleşimi ya da yalnızca klasik tarzda olmak üzere her iki türlü karşımıza çıkmaktadır. Özellikle klasik koltuk takımları ve ona uygun yemek masası ve sandalyeleri salonda lüks şıklığı ve zarafeti yansıtan vazgeçilmez parçalardır. Hakiki ahşaptan yapılan bu oymalı klasik mobilya modelleri hem tarz hem de kalite olarak asla eskimemektedir. Yıllar geçmesine rağmen gerçek ahşabın kalitesi her zaman kendini göstermekte ve mobilyanın yıllara meydan okuyarak uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Göz zevkine ve tarzına düşkün ev sahipleri için oymalı mobilya modelleri görücüye çıkmaya devam etmektedir.

ahşap oymalı yatak odası

Share this post

Post Comment