Klasik Mobilyada Renkler ve Tercihler Değişiyor

Klasik Mobilyada Renkler ve Tercihler Değişiyor

Klasik mobilyaları sevenler, salonlarının tüm eşyalarını ya da belirli mobilyaları klasik seçimlerden yana yaparak, evlerine farklı bir stil katabilirler. Klasik yemek odası tasarımları özellikle masa ve vitrinlerde sıkça tercih edilmektedir.

Osmanlı stili ya da barok tarzı esintiler yaratan klasik mobilya tasarımları özellikle el işçiliği ile yapılan masa, sandalye ve vitrinlerden oluşmaktadır. Altın varaklı aynaların vazgeçilmez olduğu klasik mobilyalarda, son yıllarda gümüş işlemeler de kullanılmaktadır.

nora yemek odasi takimi
nora yemek odasi takimi

Bordolar Yerini Pastel Renklere Bıraktı

Klasik yemek odası denildiğinde akla gelen bordo renk, yerini bir çok farklı tonda bulunan pembe ve mavilere bıraktı. Özellikle kadifeden vazgeçilmeyen klasik yemek odası mobilyaları birkaç rengin bir arada kullanılması ile modernize edilebilmektedir.

Özellikle aile yadigarı eski eşyalarını değerlendirmek isteyenler, modernize ederek renk değişimi yaptıkları eşyaları modern klasik mobilyalar haline getirebilirler.

Pudra renginin de çok tercih edildiği klasik mobilyalarda, diğer eşyalarla uyumlu olarak tercih edilebilecek vizon sehpalar ve servis masaları da oldukça şık bir dekorasyon tercihi olmaktadır.

elita yemek takımı
elita yemek takımı

Share this post

Post Comment