Siyah Beyaz Salon Dekorasyonu

Siyah Beyaz Salon Dekorasyonu

Bazı renkler vardır aralarındaki uyumu hiçbir renk ile yakalayamaz ve o iki renk bir arada olmadan asla tam bir dekorasyon yapamazsınız. O renkler tabi ki siyah ve beyaz, bu iki renk yıllardır uyum içerisinde pek çok salon ya da diğer odalarda kullanılır. Salonunuza hem şık hem de sade bir görüntü vermek istiyorsanız bu iki renk tam da size göre.

Salonunuzda modası geçmeyen ve her zaman ilgi odağı olabilecek bir kombin arıyorsanız siyah beyaz bir salon yaratmak akıllıca olacaktır. Bu ikisi arasındaki uyum yıllardır modasını yitirmemiş halen daha kullanılmakta ve daha uzunca sürede modası eskimeyecek bir ikili halindedir.

Duvar Ne Renk Olmalı?

Salonunuz siyah beyaz olacaksa duvarınız ne renk olmalı? Kesinlikle bu ikisinden ayrı bir renk düşünmeyin. O halde duvarlarımızda beyaz renk olacak. Beyaz hem salonu daha aydınlık ve ferah gösterecek hem de görselliği arttıracaktır.

siyah-beyaz-salon-dekorasyonu-6

Ancak siyah duvar isteyen kişilerde yok değil siyah duvar beyaza göre çok fazla tercih edilmese de bu tarzı denemek isteyen ve farklılık arayanlar için bazen tercih nedeni olabiliyor. Ben sizlere beyazdan şaşmayın diyorum ve duvarlar beyaz mobilya seçimlerimiz biraz daha siyah ağırlıklı olsun diyorum. Ancak yinede 3. Bir renk tercih etmeyeceğimiz için siyah ve beyaz arasındaki oran ve orantıyı iyi ayarlamak gerekmekte.

Zemin ve Perdeler

Odamız siyah beyaz olacaksa perdeler ve zemin nasıl olmalı, perdelerinizde tek bir renk tercihi değil de siyah beyaz karışımlı perdeleri tercih etmek çok güzel olacaktır. Tek renk yerine 2 rengin karışımı daha uyumlu duracaktır.

Zemininiz ise kesinlikle siyah olmalı, ahşap siyah renkte bir zemin çok hoş duracak ve asla kiri belli etmeyecektir. Birazda olsa rengin dışına çıkmak istiyorum diyenler krem, bej ya da gri rengi kullanabilirler.

Share this post

Post Comment