Salon Dekorasyonunda Turuncu Renkler

Salon Dekorasyonunda Turuncu Renkler

Dekorasyon kavramını hemen hemen her birimiz hayatının bir anında duymaktadır. Önemli bir kavramdır. Çünkü uyum, şıklık ve belli bir stil anlamını taşımaktadır. İnsanoğlunun yaşamında dekorasyon gibi birçok önemli ve keyif veren kavramlar bulunur.

Dekorasyon uyumu da beraberinde getirir. Tıpkı renkler gibi demek en doğru benzetme olacaktır diyelim. Renkler insan hayatında olmaz ise olmazdır diyebiliriz. Renk ve uyum. Beraberinde ise dekorasyon.

Salon Dekorasyonunda Renklendirme

salon-dekorasyonunda-turuncu-renkler-2En çok evinin salon bölümünde vakit geçiren renkliliği seven ev sahipleri rengârenk, hareketli ve zıpır renkleri tercih edebilirler. Ve tabi ki bu durumun aksi ille karşılaşmakta mümkün olacaktır. Diğer bir ifade ile evinin salonunu boyatmak isteyen herhangi bir ev sahibi, salonunun duvarlarını sakin tabiatlı ve durgun birazcık da sadelikten yana biri ise mat renklere ve soğuk renklere boyatabilir. Örneğin; turkuaz, bordo, toprak ya da şarap rengi tam anlamı ile sakin, durağan ve biraz da sade şıklıktan yana olan ev sahiplerinin tercih edebileceği ve salonlarının duvarlarına boya işlemi için uygulatabileceği renklerdir. Diğer bir ihtimal de tabi ki mümkündür. Hemen açıklayacak olur isek; hareketli, cıvıl cıvıl ve zıpır renkler seven ev sahiplerine rastlamakta olası bir durumdur. Örneğin; hareketli, cıvıl cıvıl ve daha da canlı renk sever bir ev sahibi, evinin salonlarını boyatabilmek adına turuncu, fıstık yeşili ya da fuşya rengini kullanabilir.

Turuncu Renk Salon Duvarları Daha Şık

Hareketli bir renk olan turuncu renk, sade olmak ile birlikte cıvıl cıvıl bir görüntüye sahip salon duvarlarının ortaya çıkmasını sağlar. Ferah, hareketli bir salon duvarı olmasını isteyen bir dekorasyon sever ev sahibi turuncu rengi tercih edebilir. Böylelikle soğuk renklerden uzaklaşarak, canlı bir renk kullanmış olacaktır.

Share this post

Post Comment