Renkli Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Renkli Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak evin en çok zaman geçirilen bölümüdür. Mutfakta tatlı sohbetler edilir. Yemekler pişirilir. Kadınlar günün yarısından fazlasını mutfakta geçirirler. Hele ki bir ev kadını ise o zaman o bayan için mutfak evin en güzel bölümü ve en rahat bölümü olmalıdır. Bu yüzden ev dekorasyonunda mutfağa çok önem verilir.

Mutfağın dekorasyonuna gelinde mutfağınızın öncelikle duvar renginden başlamak istiyorum. Mutfağınızın alanı dar ise mutfağınızı daha büyük göstermek için beyaz renkleri tercih ediniz. Mutfağınızın renkli olmasını istiyorsanız da o zaman diğer mutfak aksesuarlarını renkli seçebilirsiniz. Renkli mutfaklarda en önemli nokta şüphesiz mutfak fayansları olacaktır. Mutfak fayanslarını tek renk de seçebilirsiniz. Ancak isteğe bağlı olarak canlılık katacak farklı renk ve geometrik desen yöresel motiflerde fayanslar da seçebilirsiniz. Bu yöresel fayanslar sizi eskilere götürecektir: ortama çok güzel bir hava katacaktır. Mutfak dekorasyonunda başka bir önemli noktada mutfak dolaplarınızdır.

renkli-mutfak-dekorasyonu-fikirleri-2

renkli-mutfak-dekorasyonu-fikirleri-3

2016 Mutfak Modelleri ve Dekorasyon Resimleri

Mutfak dolaplarını seçerken mutfak duvarlarınızın renginden farklı olarak seçmeniz daha iyi olacaktır. Mesela duvar rengi açık tonlarında seçilecekse mutfak dolaplarının kapalı tonlarda olması daha güzel olacaktır. Mutfağın diğer aksesuarlarına gelecek olursak bu aksesuarlar istenilen renk ve desende seçildiği zaman mutfağın canlılığı artar. Mutfağın lambaları sadece tavan lambaları ile sınırlı kalmayıp mutfak tezgahlarının üzerinde de aydınlatmaya önem verilmelidir. Küçük renkli renk ışıklar ortama daha canlı bir hava katacaktır. Ayrıca canlı mutfak ve renkli mutfak önerileri için renkli desenli mutfak duvar kağıtlarını da kullanabilirsiniz.

renkli-mutfak-dekorasyonu-fikirleri-4

Share this post

Post Comment