Ev Dekorasyonunda Aydınlatma

Ev Dekorasyonunda Aydınlatma

Evin her noktasının ayrı bir işlevi vardır ve bu işleve göre aydınlatmalar kullanmak gerekir. Günlük hayatınızda evinizin ışıklandırmasının ideal oranda olması hem işinizi kolaylaştıracak hem de evinizin daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Yanlış bir aydınlatma seçimi, en güzel eşyaların bile sönük ve renksiz görünmesine neden olur. Bu nedenle hangi alanlarda nasıl ışıklandırmalar kullanmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

Örneğin mutfağınızda siz yemek yaparken ortamın aydınlık olması işinize gelse de gecenin 3’ünde su içmeye kalktığınızda loş bir ışık sizin için yeterli olacaktır. Bunun için mutfak tezgahının üzerine led aydınlatma yerleştirebilirsiniz. Ev yeteri kadar ışıklandırıldığında eşyalarınız ve dekorasyonunuzda kullandığınız renkler daha net ortaya çıkacak ve daha modern bir görünüm oluşturacaktır.

ev-dekorasyonunda-aydinlatma-3

ev-dekorasyonunda-aydinlatma-2

Lüks Avizeler ile Şık Dekorasyonlar

Aydınlatma kötü olduğunda ise ya gözünüze çok fazla ışık gelecek ya da aydınlatmanın yetersiz olduğunu düşüneceksiniz. Aydınlatmanızın doğru olması için led aydınlatma, avize ve ayaklı aydınlatmaları bir arada kullanabilirsiniz. Evde kullanılan iyi aydınlatma evin atmosferini değiştirir ve evin kullanışlılığını arttırır. Aynı zamanda yatak odasında kullanacağınız aydınlatmaları dilediğiniz zaman dilediğiniz yoğunlukta ayarlayabilmeniz için led aydınlatmaları ve bir de avizeyi birlikte kullanabilirsiniz.

Romantik bir ortam yaratmak istediğiniz zaman loş ışık sağlayacak led aydınlatmaları kullanırken avize ya da ayaklı ışıklandırmalar sayesinde dilediğiniz zaman kitap okuyabilir ve dinlenebilirsiniz. Salonunuzda iki üç tane avizeyi arka arkaya sıralamak yerine tek bir avize kullanabilir ve led aydınlatmalarla odanızın ideal oranda aydınlanmasını sağlayabilirsiniz.

ev-dekorasyonunda-aydinlatma-6

ev-dekorasyonunda-aydinlatma-5

ev-dekorasyonunda-aydinlatma-4

Share this post

Post Comment