Dekorasyonda Renk Uyumunun Önemi

Dekorasyonda Renk Uyumunun Önemi

Dekorasyonda renk uyumu, iç mimarların göz önünde bulundurdukları en önemli kriterlerin başında gelmektedir. Halı, perde, mobilya ve duvarlar, ne kadar birbirine uyumlu olursa göze bir o kadar olumlu yönde hitap eder.

Ev dekorasyonun da çeşitli yardımlar almamız bize daha iyi bir sonuca oluşturacaktır zira kendimiz dekorasyon ile ilgili herhangi bir bilgimiz yok ise ve tamamen hayal gücümüzle hareket ederek sonuçlar almaya çalışırsak hayal kırıklığına uğrama ihtimalimizde bir o kadar yüksektir bu bize hem zaman, hem nakit kaybına sebep olur.
Renkler hayatımızda dikkatimizi yeterince çekmese de inanılmaz bir öneme sahiptir. Bir ofiste, bir evde veya bir alışveriş merkezinde renk kombinasyonu ne kadar iyi olursa, bulunduğumuz ortamda ki huzurumuz ve iyi vakit geçirmemizde bir o kadar etkili olabilir.

dekorasyonda-renk-uyumunun-onemi-2

Renkleri Kobine Ederek Şık Dekorasyonlar Elde Edin

Renk dekorasyonuna oturma odasında başlayarak ilerleyeceğimizi düşünürsek, burada ilk olarak mobilya, halı ve perde gibi objelerin rengini belirlememiz gerekir. Daha sonra duvar rengini belirleyerek ilerleyebiliriz.

Bu sıralamayı yapmamızın sebebi, hem maliyet açısından hem de uyumluluk açısından önemlidir. Duvarları en sona bırakmak bize daha iyi bir sonuç verecektir çünkü duvarlar dekorasyonda en önemli faktör olsa da yapımı, maliyeti ve seçimi itibari ile diğerlerine göre daha basittir.

Seçtiğimiz renkler karakterimizi yansıtmalıdır. Çünkü bu bize, bulunduğumuz ortamdan daha büyük bir keyif almamızı sağlar.

Layout 1

Örneğin ofisimizde ki renklerin gayet uyumlu, karakterimizi yansıtan renkler olduğunu düşünürsek, bu bizi işimize karşı daha iyi motive eder ve daha verimli çalışmamız konusunda bir adım ileriye taşır. Böylelikle kendimize daha huzurlu bir çalışma ortamı sağlamış oluruz.

En Güzel Dekorasyon Yardımcıları Renk Uyumudur

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu tür konularda bir uzmandan yardım almak bize daha iyi bir sonuç verecektir.

Her ne kadar güvenip güvenmemek arasında kalsanız bile bir iç mimarla evinizle, ofisinizle ilgili neler düşündüğünüzü doğru ve açıklayıcı şekilde paylaşırsanız, sizin için en iyi sonuç elde edilecektir. Dekorasyonda renk uyumu her ne kadar farkında olmadan göz ardı edilse de aslında dekorasyon meraklılarının vazgeçilmez ve temel unsuru olmalıdır.

dekorasyonda-renk-uyumunun-onemi-4

Share this post

Post Comment