Değişime Yatak Odanızdan Başlayın

Değişime Yatak Odanızdan Başlayın

Hemen hemen herkes sever değişim gerçekleştirmeyi demek doğru bir tespit olacaktır. Değişmeyen ve mevcut kalıplaşmış her şey belirli bir zaman zarfı içerisinde insanoğlunu çoğu zaman sıkan bir mevzu olmuştur.

Hep aynı yerde yemek tüketimi gerçekleştirmek, hep aynı ortamda ya da hep aynı bilinen bir mekan da içecek tüketimi gerçekleştirmek, hep aynı alanda – aynı ortamda zaman geçirmek vs. gibi ayrıntılar önemlidir. Tüm bu saymış olduklarımız gibi birçok sayarak arttırabileceğimiz konular insanoğlunu sıkar. Hemen unutmadan belirtmiş olalım ki değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir…

İnsanoğlunun genel ortalama ve genel yapılmış olan araştırmalara baktığımızda anlayacağımız üzere en çok sevdiği aktivitelerinden biri olan uykuyu çok ama çok sevmektedir. Uyku tüm canlılarda olduğu gibi biz insanlar için de oldukça ayrı bir öneme sahiptir.

Öyle ki konforlu ve huzurlu bir uyku, güzel rüyaları da beraberinde getirir. Bu anlamda değinmek isteriz ki, nerede ve nasıl bir besin tükettiğimiz ya da nerede ve nasıl bir yerde, mekan da eğlendiğimiz nasıl ki önemli ise; biz insanların nerede, nasıl ve ne durumda uyku anına geçtiği de ayrı bir önem taşımaktadır.

Yatak Odası Da Kullanışlı Olmalı

Yatak odasından memnun olmayan bireyler sadece mobilyalarının yerini değiştirmek ile kalmamalı ve tam anlamı ile şık, huzur veren ve rahat uyku sürecini geçirebileceği bir odaya imza atabilmek adına yatak odasında kapsamlı bir dekorasyon faaliyeti yürütmelidirler.

İlk adım yatak odası duvar renklerinde başlamalıdır ki, boyama ya da diğer bir ifadesi ile yatak odası duvar renklendirme işleminden başlanmalıdır. Hemen bir örnek verecek olur isek, yatak odası duvar boyama ya da yatak odası duvar renklendirme işleminiz için mavi tonlarda yer alan boya maddelerini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Mavi Tonlar ile Göz Alıcı Yatak Odaları

Mavi tonlarına bir göz atacak olur isek; turkuaz renk, mavi, ya da bebe mavisi tonları yatak odanız için oldukça uygun renk seçimleri arasında olacaktır. Özellikle bebe mavisi renk tonlarına bir boya seçimi yapmanız yatak odanızda rahat, ferah ve huzurlu bir uyku süreci geçirmenize yardımcı olacaktır. Bebe mavisi renk tonunu boyama işlemi için seçer iken, yatak odasında dekor değişikliği yapmak isteyen bireyler için sunulabilecek bir diğer alternatifte renkli olarak da bulunabilen ve uygulanabilen duvar kâğıtları kaplamaları, duvar kâğıdı kaplama uygulamalarıdır. Örneğin; bebe mavisi bir yatak odası duvar rengi üzerine uzun ebatta, koyu mavi tonlar ile birlikte yaprak kısmında ayrıntılı olarak yeşil ve hatta belirtelim ki koyu yeşil tonların kullanıldığı çiçek desenli bir yatak odası duvar kağıdı kaplaması kullanılabilir.

Yatak odanızda mobilya seçim yapar iken, özellikle beyaz renklerde mobilyalar seçmenizde uyku sürecinizin rahat geçmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda özellikle belirtmiş olalım ki, başucunuzda yer alan bir abajur bulundurmanız gerekmektedir.

Share this post

Post Comment