Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Modern mimarinin vazgeçilmezlerinden biri olan balkonlar, ilk mimari örneklerinden bu yana devam etmektedir. Özellikle ülkemizde genellikle tüm yapılarda yer verilen balkonlar artık çeşitliliklerle projelendiriliyor.

Kış bahçesi, teras, gömme balkon, bahçe balkon şeklinde ve farklı tasarımlarıyla, ev sahiplerine, alıcılarına sunuluyor. Mimari yapıların ihtiyacı olan açık alan, hava alma mekânı olarak değerlendirilen balkonlar, kişisel tercihlere göre de farklı amaçlarda tasarlanabiliyor. Sizin tarzınızı yansıtması ya da evinizle uyum içerisinde olması için çeşitli dekorasyon örnekleriyle karakterize edebilirsiniz.

Son senelerde cam balkon olarak kapatma seçeneği uygulanmakla birlikte, kış bahçesi formatında ya da eve yeni bir oda fikriyle insanların gözde mekânlarından olmuştur.

Daha Güzel Bir Balkona Sahip Olun

Özellikle evinizin balkonu genişse, dilediğiniz gibi düzenleyebilir, gün ışığıyla keyifli sohbetlerinize mekân hazırlayabilirsiniz. Yaz aylarının da vazgeçilmezi olan balkonlar kahvaltı sofralarına, kahve davetlerine, akşam yemeklerine hazırlandığı gibi çocuğunuzun oyun alanı olarak yahut okuma odanız olarak da tasarlanabilir.

Balkon dekorasyon fikirleri almak için iç mimari sitelerine, ev dekorasyon kataloglarına bakabilirsiniz. Bahçe mobilyaları mağazalarının basılı yayınları ve web sayfalarını inceleyerek hem ürünler, hem de tasarımlar hakkında fikir elde edebilirsiniz. Tüm bunların yanında, tamamen kendi zevkinize göre de döşeyebilir, şekillendirebilirsiniz. Öncelikle konsept belirleyiniz.

balkon-dekorasyon-fikirleri

Sizin tarzını yansıtmasını istiyorsanız, sevdiğiniz aksesuarları, sizi mutlu eden renkleri düşünün. Balkonunuzu hangi amaçla kullanacağınızı belirledikten sonra, ölçüsünü alınız. Eğer mobilya koyacaksanız metrekare hesabını iyi yapmalısınız. Hem yazın hem de kışın kullanabilmek için, cam balkon seçeneklerini ve çeşitlerini değerlendirmenizi öneririz. Çocuk oyun alanı tasarımları için zemin yapısı, kenar ve köşeler önemlidir.

En Güzel Balkon Dedekorasyon Örnekleri

Açık balkon- bahçe dekorasyonları için bambu ürünler ve bambu görüntüsündeki pvc mobilyalar hem görüntü güzelliği hem de dayanıklılık yönünden avantaj sağlar. Balkonların vazgeçilmezi çiçekler ve bitkilerdir.

Dekorasyonlarınızı oluştururken doğal bitkiler, rengârenk çiçeklerle süslemeniz hem görüntü güzelliğini artıracaktır hem de huzurlu bir ortamda balkon sefası yapmanızı sağlayacaktır.

Balkonlar için tasarlanmış masa sandalye ekiplerine, bahçe mobilyaları, sedirler, şezlong ve tüm bahçe aksesuarlarını yapı marketlerini gezerek de inceleyebilir, balkon dekorasyonlarıyla ilgili fikir edinebilirsiniz.

Share this post

Post Comment